کانال تلگرام روزنامه جامعه پویا طراحی سایت
آخرین خبرها پربازدید ترین‌ها
تهران هويتي آميخته با طبيعت
نصف جهان، مرکز ردصلاحيت‌هاي انتخاباتي
در96 شگفت‌زده خواهيد شد!
تغيير و تحول در تاکسيراني
تأمین غذای بشر آینده با کمک ژنتیک
طليعه کامران از ميان ما رفت، درحالي‌که هيچگاه در ميان ما نبود
با آواز همايون شجريان و آهنگسازي سهراب پورناظري
بعضی مرگ‌ها غیرمنتظره است
آواز خوش هزاردستان
آقاي ترامپ تا‌به‌حال گرسنه بود‌ه‌اي؟
نوروز به 31 کشور جهان مي‌رود
بوي عيدي بوي توپ، بوي کاغذ رنگي
سال کنشگري در شبکه‌هاي اجتماعي
بهار؛ آسمان پابرهنه بر زمين
خودمان را سبک نکنيم
بدون شرح
دنبال‌کردن سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، اولويت دولت در سال آينده است
امسال، سال گشايش‌ها بود؛ به فکر تفرقه نباشيم
تخريب‌ها عليه دولت، نتيجه معکوس دارد
ديده و شنيده شدن، بالاترين مطالبه فرهنگيان
چرا معلمان معترض هستند؟
سلب مالکيت از طبقه فرودست در مسائل آموزشي
اثر مستقيم بهبود وضعيت معلمان روي ميليون‌ها خانوار ايراني
بدون سورپرايز و با چند علامت سؤال!
خستگي، گل‌نزدن و باز هم نيمکت خالي!
عيدديدني به صرف گل و کري‌خواني!
10 فدراسيون مي‌تواند رئيس زن داشته باشد
سال را با قهرماني تمام کن
پیروزهای برجامي با «ديپلماسي لبخند»
منفورترين رئيس‌جمهوري دموکرات نزد جمهوري‌خواهان
راه پرفراز و نشیب قاهره برای نزدیکی به‌تهران
رشد توليد کارگاه‌هاي صنعتي 6,8 درصد شد
افزايش 1,4 درصدي بيکاري در سال 95
حداقل دریافتی کارگران، یک میلیون و 317 هزار تومان شد
گراني‌هاي رنگارنگ
بسياري از خوانندگان حتي در تلفظ فارسي مشکل دارند
بهترين نوروز، نوروزي بود که عاشق شدم
ایران، بهشتی ناشناخته
منوی بهاره ویدئو رسانه و بازار سینمای جهان
منوی بهاره تلویزیون
منوی بهاره کتاب
منوی بهاره آلبوم‌های موسیقی
منوی بهاره سینمای داخلی
کم‌حادثه‌ترين چهارشنبه‌سوري
برون‌سپاري 95 درصد خدمات بهزيستي!
نابساماني‌هاي اجتماعي، کودک کار مي‌آفريند!
خيابان از آن چه کسي است؟
تغيير الگوي مصرف در ترافيک شهري
کارگران مقصر بودند
جامعه مدرسين از «جبهه مردمي» حمايت رسمي نکرده است
هدف از ديدار با خاتمی، اتصال ميان طيف‌هاي مختلف کشور بود
عده‌اي اقتصاد مقاومتي را اقتصاد انزوايي مي‌دانند
توقف تفحص در يک قدمي درهاي بهشت
نوبخت: رئيس‌جمهوري بر ميثاق و پيمان خودشان وفادار هستند
با هاشمی هم این‌کار را کردند
مدل اقتصادي و سياسي اوراسيا
حذف ايران از معادلات، به ضرر کل منطقه خواهد بود
شالیکاران، کارگران بی‌«یاور»
سرقت هاليوودي از طلافروشي برملا شد
«رستاک» جايي است که مي‌توانيد ايده بدهيد
شناسه خبر: 62926 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - 01:00
امسال، سال گشايش‌ها بود؛ به فکر تفرقه نباشيم
رئيس‌جمهوري در حاشیه آخرین نشست هیئت دولت با خبرنگاران در سال 95

امسال، سال گشايش‌ها بود؛ به فکر تفرقه نباشيم

بايد در تعطيلات نوروز مراقب محيط‌زيست باشيم و اين سال را با رفتار خوب با محيط‌زيست آغاز کنيم

وقايع‌اتفاقيه: دولت روحاني در حالي آخرين روزهاي چهارمين سال خود را پشت سر مي‌گذارد که هجمه‌ها به دولت با نزديک‌شدن به زمان انتخابات به اوج خود رسيده است. منتقدان دولت که مي‌دانند احتمال پيروزي حسن روحاني، بيش از رقباي فعلي است، تمام تلاش خود را مي‌کنند تا کارنامه دولت را تا حد ممکن سياه نشان بدهند. اين هجمه‌ها به اشخاص حقيقي و حقوقي منتهي نشد و حتي به برخي جريان‌ها و نيروهاي سياسي نيز رسيد. به نظر مي‌رسد گروه‌هاي زيادي براي تخريب دولت تدبير و اميد، کمر همت بسته‌اند؛ اين در حالي است که روحاني بايد بعد از تعطيلات نوروز، خود را بار ديگر در معرض رأي مردم قرار دهد. تلاش‌هايي که او براي اداره کشور در سال‌هاي گذشته انجام داد، بار ديگر توسط مردم ارزيابي مي‌شود. 
براين‌‌اساس، شايد حاشيه آخرين جلسه هيأت‌دولت همراه با گفت‌وگوي رئيس‌جمهوري با رسانه‌ها خالي از لطف نباشد. حسن روحاني، روز چهارشنبه پايان سال با اعلام اينکه سال 95، سال بسياري از گشايش‌ها بود، اظهار اميدواري کرد که در سال 96 اين گشايش‌ها ادامه پيدا کند. حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين حسن روحاني دراين‌باره تصریح کرد: «خدا را شکر مي‌کنيم که در روزهاي پاياني سال 95 به‌خاطر الطاف بي‌کرانش مي‌توانيم در خدمت مردم ايران باشيم. امسال، سال بسياري از گشايش‌ها بود که اميدواريم بتوانيم در سال آينده، اين راه را ادامه دهيم.» او با بيان اينکه امسال خداوند به ما امنيتي ارزاني کرد که توانستيم قدم‌هايي با حمايت و کمک مردم برداريم، با اشاره به دستاوردهاي دولت در سال 95 خاطرنشان کرد: «امسال با خودکفايي در گندم، تحولات درزمينه انرژي، توليدات نفت و گاز و صادرات نفت خام و ميعانات گازي توانستيم عقب‌ماندگي‌هاي گذشته را پشت سر بگذاريم. ما در توليد گاز، مواد غذايي و کشاورزي، رشد خوبي داشتيم و در حمل‌و‌نقل ريلي، جاده‌اي و ناوگان هوايي، قدم‌هايي به پيش برداشتيم. درزمينه منابع آبي، سدها و نيروگاه‌هاي جديدي اضافه کرديم و درمجموع درزمينه زيرساخت‌هاي اقتصادي و توليد، حرکت مثبتي داشتيم.» رئيس‌ دولت يازدهم از سالي که گذشت به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل نام برد و از ارائه گزارشي مبني‌بر برنامه‌ريزي‌ها و طرح‌هاي بلند و کوتاه‌مدتي که در‌اين‌زمينه انجام شده، خبر داد: «اتکاي ما به نفت، کمتر و به ماليات، بيشتر شده و صادرات به واردات فزوني گرفته و قدم‌هاي خوبي در رشد برداشته‌ايم. در صادرات نفت، جايگاه گذشته‌ را به‌دست آورديم و در حمل‌و‌نقل مي‌توانيم مشکلات را پشت سر بگذاريم. در بخش نفت، قدم‌هاي اوليه برداشته شده و در بخش بانکي، گشايش‌ها امسال نسبت به پارسال بيشتر شده است. اينها نشانه اين است که در اقتصاد مقاومتي، اقدامات خوبي داشته‌ايم؛ البته اقتصاد مقاومتي، اختصاص به سال 95 ندارد و به‌عنوان يک سياست کلي پيش‌رويمان و يک برنامه هميشگي است تا به اهدافمان دست پيدا کنيم.»
هنوز راه زيادي درپيش داريم
رئيس‌جمهوري با اشاره به امنيت موجود در جامعه خاطرنشان کرد: «امسال در امنيت و آرامش که هدف مهمي براي دولت و نظام ما بوده، توانستيم کشور را از معضلاتي که منطقه گرفتار آن است، مصون بداريم. نيروهاي امنيتي و نظامي، تلاش زيادي کردند و به آنها دست‌مريزاد مي‌گوييم و اين راه را براي امنيت بيشتر ادامه مي‌دهيم.» او تأکيد کرد که در مبارزه با آسيب‌هاي اجتماعي، قدم‌هاي خوبي برداشته شده و مقام‌معظم‌رهبري، اهتمام ويژه‌اي در‌اين‌زمينه داشته‌اند. روحاني با اشاره به جلساتي که در محضر مقام‌معظم‌رهبري برگزار شده، بيان کرد: «معاون اجتماعي وزارت کشور به سازمان تبديل شد که طبق همان جلسات بود. شوراي اجتماعي به رياست رئيس‌جمهوري هم شروع به کار کرد و آمارها نشان مي‌دهد موفقيت‌هاي خوبي در‌اين‌زمينه داشتيم، اگرچه هنوز راه زيادي درپيش داريم.» روحاني در ادامه اظهار اميدواري کرد که سال آينده، سال پرخير و برکتي براي مردم ايران باشد و گفت: «سالي که در پيش داريم، سال نکويي است که با ميلاد حضرت فاطمه(س) آغاز مي‌شود. حضرت فاطمه(س) سبک زندگي را به ما آموخته و مبارزه با انحرافات را نشان مي‌دهد. از طرفي زندگي ايشان نشان مي‌دهد که يک بانوي جوان چطور مي‌تواند به چنين منزلتي برسد. بايد به همه مادران و زنان به‌خاطر روز زن و مادر تبريک بگوييم.» او اضافه کرد: «ما بايد بتوانيم درزمينه خدمات بانوان، موفقيت‌هايي به‌دست بياوريم. دولت، قدم‌هاي خوبي در‌اين‌زمينه برداشته و بانوان ما همپاي مردان درزمينه‌هاي علمي و فعاليت‌هاي سياسي و اجتماعي حرکت مي‌کنند. تبعيض‌هاي جنسيتي از قرن‌هاي پيش وجود داشته که بايد جبران شود. بانوان در اين سال‌ها در مديريت بوده‌اند که حضورشان بايد بيشتر شود و از وظايف دولت اين است که اين گام را ادامه دهد.»
به فکر تفرقه، انشقاق و مسائل جناحي نباشيم
رئيس‌جمهوري با بيان اينکه در عيد نوروز، صله رحم کار مهمي است که انجام مي‌شود، گفت: «صله رحم موجب غرابت بين انسان‌ها مي‌شود. اميدواريم سال جديد، سال دوستي و برادري باشد و کينه‌ها را کنار بگذاريم و به فکر تفرقه، انشقاق و مسائل جناحي نبوده و به‌دنبال منافع و مصالح ملي، امنيت ملي و وحدت و برابري باشيم.» روحاني تأکيد کرد که در عيد نوروز بايد اخلاق، رفتار و روابطمان را نو کنيم: «سال جديد بايد سال انسجام بيشتر اجتماعي باشد زيرا ما با وحدت، اتحاد و همبستگي مي‌توانيم به اهداف بلند خود دست پيدا کنيم.» رئيس‌ دولت يازدهم با اشاره به اينکه اقدامات خوبي توسط دستگاه‌هاي مختلف براي ارائه خدمات به مسافران نوروزي انجام شده است، اظهار کرد: «امکانات جديد ازجمله راه‌ها و تونل‌هاي جديدي ايجاد شده و دولت، مسير براي رفاه بيشتر مردم درزمينه حمل‌و‌نقل را دنبال مي‌کند. بايد در تعطيلات نوروز مراقب محيط‌زيست باشيم و اين سال را با رفتار خوب با محيط‌زيست آغاز کنيم. در سال گذشته، مشکلاتي به ‌دليل عدم احتياط و عدم مراقبت از قانون رخ داد که پديده ريزگردها در استان خوزستان و سيل و سرما در استان‌هاي ديگر نمونه آن بود. اميدواريم در سال جديد شاهد چنين حوادث غمباري نباشيم و سال جديد را با نشاط آغاز کنيم و شاهد شکوفايي در همه زمينه‌ها باشيم.» رئيس‌جمهوري همچنين تصريح کرد: «در سالي که گذشت، مردم در همه زمينه‌ها ازجمله اقتصادي، اجتماعي و امنيتي کنار دولت بودند و ان‌شاءالله در سال جديد هم با تلاش، انسجام و وحدت بيشتر شاهد رشد و شکوفايي بيشتر اقتصادي خواهيم بود و براي حل مشکلات اجتماعي، تلاش بيشتري مي‌کنيم.» 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.