شماره 524 - شنبه 23 دی 1396


نمایه

 دولت مقصر است که زیباکلام را به دانشگاه‌ فرستاده
حسن عباسی، رییس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز در نشست تخصصی تحلیل وقایع اخیر کشور گفت: «کارهایی که پژاک و منافقین انجام می‌دادند را می‌توان شورش دانست اما این اتفاقات اخیر شورش محسوب نمی‌شود. دولت از دو زاویه باید نسبت به اتفاقات اخیر پاسخگو باشد، اول اینکه تئوریسین‌هایی مثل صادق زیباکلام را به تمام دانشگاه‌ها‌ فرستاده و از اسراییل، رضاخان و آمریکا حمایت کرد که نتیجه آن شعارهای ساختارشکنانه بعضی از نادان‌ها بود، بخش دوم نیز افزایش بیش از حد سطح توقعات مردم است لذا باید به این نکته توجه داشته باشیم که ناکارآمدی از دولت است نه نظام.» (تسنیم)


تمام ملت ایران بسیجی‌اند غیر‌از ...
غلامحسین غیب‌پرور، رییس سازمان بسیج مستضعفین به بازنگری تعاریف جدید بسیج در مجموعه سازمانی خود اشاره کرد و گفت: «منظور ما از بسیجی بودن لزوما افراد دارای پرونده نیست بلکه تمام ملت ایران که نظام و رهبری را دوست داشته و به شهدا علاقه‌مند هستند، بسیجی‌اند غیر‌از عده معدودی منافق، سلطنت‌طلب و ضد انقلاب.» او درباره جزییات طرح ۷ ساله شهید بهنام محمدی گفت: «این طرح تربیتی از سال تحصیلی آینده با پوشش یک میلیون دانش‌آموز آغاز به کار می‌کند. در این طرح از هر مسجد دو یا سه بسیجی به کمک اولیا و کادر آموزشی مدارس می‌روند تا آنان را در کارهای تربیتی یاری رسانند.» (خانه ملت)

هاشمی در پاکی مالی به سر برد
1 اسدالله بادامچیان، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به خبرگزاری ایلنا گفته‌، آقای هاشمی در پاکی مالی به سر برد و پول‌هایی که قبل از پیروزی انقلاب به دست آورد حاصل کار خودش بود. او غیر‌از آن چیزی که از طریق کسب حلال به دست‌ آورده بود منبعی دیگر نداشت و به‌هیچ‌وجه اهل سوءاستفاده نبود.

2 ‌اسلحه‌ای که منصور با آن به درک واصل و حکم الهی به وسیله بخارایی انجام شد را آقای هاشمی از مرحوم تولیت قم گرفته بود و توسط آقای حاج توکلی ‌بینا که در قید حیات هستند به آقای امانی داده شد. توکلی بینا بعد از فوت آقای هاشمی همین موضوع را تاکید کردند و علت اینکه او قبل از فوت نگفت برای این است که آقای هاشمی نمی‌خواست در این مورد حرفی بزند و ما را منع کرده بودند و حتی در دیداری که جمعی از موتلفه با آیت‌الله هاشمی داشتیم، مرحوم حاج حیدری به او گفت اسلحه‌ جریان منصور را شما دادید که ایشان خندید و گفت بله اما شما حق ندارید تا من زنده‌ام بگویید. آقای هاشمی به خاطر موقعیت جهانی که داشت، مایل نبود قبل از فوت‌شان این مسئله بیان شود و ما تا زمان حیات‌شان نگفتیم.

3 بعد از اینکه آقای هاشمی در زمان رژیم شاه ممنوع‌المنبر شد و درآمد دیگری نداشت و تمایلی هم به استفاده از وجوهات شرعی نداشت، آقای توکلی و چند نفر از رفقای ایشان او را در کار ساخت‌وساز و خریدوفروش ساختمان وارد کردند و به‌دلیل اینکه آدم بااستعدادی بود به سرعت در‌این‌زمینه دارای درآمد شد و در سال‌های ۵۳ تا ۵۷ که زندان بود رفقایش با سرمایه او زمین‌هایی خریدند. آقای هاشمی بعد از انقلاب بخشی از زمین‌هایی را که خریداری کرده بود به طلاب واگذار کرد یعنی در دوران مسئولیت و در دوره‌های گوناگون غیر‌از آن چیزی که از طریق کسب حلال به دست‌ آورده بود منبع دیگری نداشت و به‌هیچ‌وجه اهل سوءاستفاده نبود.

4 عده‌ای از اصلاح‌طلبان به آقای هاشمی وقتی منافع‌شان در تضاد بود، گفتند عالیجناب سرخپوش اما ‌بعد از یک مدت که منافع ایجاب کرد به سمت وی رفتند. خط و مشی هاشمی برخورد با آنها نبود.

5 اکنون دوران بازنگری است. مجموعه اصولگرایان نسبت به احمدی‌نژاد و برخی دیگر در حال بازنگری هستند و مشکلی هم نیست زیرا دیروز تشخیص می‌دادند در خط اصول است و امروز او را قبول ندارند. ایشان هم مانند بقیه انجام وظیفه می‌کرد.


ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
کد تصویر را در کادر وارد کنید